Zapowiedzi wydawnicze na październik 2021


Październik to miesiąc pełen cudownych premier, na które czekam z ogromną niecierpliwością. Zwłaszcza na dwa tytuły - moje patronaty. Swoją drogą, polecam Wam je z czystym sercem, bo z pewnością was zachwycą. Tak jak mnie. :)

Ale do meritum. Wybrałam kilka(naście) książek z przeróżnych gatunków, tak, aby każdemu coś mogło wpaść w oko. Jeśli konkretny tytuł was zainteresuje, klikajcie na okładkę. Przeniesiecie się wtedy na stronę wydawnictwa, gdzie poznacie więcej szczegółów. 

PATRONAT POMISTRZOWSKU

PREMIERA 29.10.2021

Po bitwie pod Arratem czarodziejki nie spoczną, dopóki nie dopadną Bena i jego towarzyszy. To, co przyjaciele wiedzą o magii i polityce Sanktuarium jest wyrokiem śmierci. W obliczu wroga, który nie okazuje litości jedyną szansą wydaje się dotarcie do Białego Dworu. Niebezpieczeństwa czają się jednak na każdym kroku a śmierć może nadejść z najbardziej zaskakującej strony. Nie ma wszak większego zagrożenia, niż "wyższe dobro", w imię którego przyjaciel wbije przyjacielowi nóż w plecy. Pętla się zaciska, pościg jest coraz bliżej. 
"Ucieczka" to klasyczna opowieść spod znaku magii, miecza i drogi. Idealna dla fanów M.J.Sullivana


PATRONAT POMISTRZOWSKU

PREMIERA 19.10.2021

Po raz kolejny odwiedzamy Tynczyn, wieś nad brzegiem Huczwy, by poznać dalszy ciąg opowieści inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami. Gdy wielki świat martwi się krachem na nowojorskiej giełdzie i olimpiadą w Los Angeles, Tynczyn mówi o ślubie Dołegówny z Dyziem Adamczukiem. 
Gdy Polska żyje przewrotem majowym, wyborami "brzeskimi" i konstytucją kwietniową, ludzie w Tynczynie wciąż się spierają, czy Jadźka Adamczukowa ukradła krowę Kornelowiczowej czy też nie. 
Czyżby tutejsi chłopi nie wiedzieli, co się dzieje na świecie? Oczywiście, że wiedzą, wszak czytają gazety. Ważniejsze jednak są dla nich własne sprawy. Trzeba dzieci nakarmić, pole zaorać, len zebrać, fasolę wyłuskać, a tu pogoda marna, drożyzna postępuje, zarobiony pieniądz z dnia na dzień traci wartość. Kto by się przejmował wyborami w Niemczech, gdy do garnka nie ma co włożyć? 
Okazuje się jednak, że historia ma większy wpływ na losy zwykłych szarych obywateli, niż im się to wydaje. Kto by pomyślał, że zamach na Pierackiego w Warszawie rozpocznie lawinę zdarzeń, które wstrząsną Tynczynem i na zawsze pozostaną w pamięci jego mieszkańców. Nikt nie żyje na marginesie historii, bo, jak powiedziała Teofila Lipczewska: "Cała ta historia to ogromny gmach wzniesiony z milionów ludzkich żyć”.


PREMIERA 27.10.2021

Mniejsze zło i większe dobro. Dwie najbardziej niebezpiecznie rzeczy na świecie. 
Bitwy o Ilin Illan i Tol Shen uświadomiły ludziom, że Bariera nieuchronnie słabnie. Jeśli padnie, nastanie świat "bez" - bez radości, bez życia, bez światła i nadziei a istnienie tych, którzy przetrwają stanie się pasmem nieskończonych cierpień. Przeciwnik wciąż kryje się w Talan Gol i czeka na właściwy moment, by uderzyć z całą mocą. Zamiast działać, Rady Starszych prowadzą wewnętrze rozgrywki. Davian musi stawić czoła ich krótkowzroczności, co samo w sobie jest już zadaniem trudnym. Jeszcze trudniejsze wydaje się stawienie czoła własnej przeszłości - pełnej krwi, śmierci i kłamstw. Na ołtarzu tej powinności złożył już przyjaciół, teraz przyjdzie mu, być może, złożyć własne szaleństwo. Nie jest to jednak cena, której nie zapłaci w chwili ostatecznej próby. Gdy powstaną Cienie i przebudzi się Ciemność.


PREMIERA 07.10.2021

Nowy thriller psychologiczny bestsellerowej pisarki Gillian McAllister. 
Kiedy jej ojciec ma zostać zwolniony z więzienia, Izzy English targają sprzeczne emocje. Z jednej strony to mężczyzna, który dał jej dzieciństwo pełne szczęśliwych wspomnień. Z drugiej – kończący siedemnastoletnią odsiadkę morderca jej matki. Gdy Izzy otrzymuje od niego list, zaczyna wątpić w swoją dotychczasową ocenę sytuacji. Mężczyzna chce z nią porozmawiać, obalić dowody, jakie postawiono mu w trakcie procesu. Czy powinna dać mu szansę na wyjaśnienia? A może ojciec jest jednak winny i próbuje w ten sposób zwabić ją w pułapkę? Thriller Gillian MacAllister nie tylko porywa i zachwyca, ale i każe się zastanowić, czy śledztwo właściwie odkrywa obiektywną prawdę.


PREMIERA 13.10.2021

Plagi na Diabelskim Poletku to szósta powieść z serii Osobliwy Dom Pani Peregrine, a zarazem decydująca bitwa o świat osobliwców. 
Po dramatycznej ucieczce przed żądnym krwi głucholcem Jacob Portman i Noor dołączają do pani Peregrine i osobliwych dzieci. Ich obecny dom, Diabelskie Poletko, nawiedzają plagi w postaci spadających z nieba kości, popiołu i krwi. Te złowrogie znaki to zapowiedź nadejścia armii potworów Caula. Powstały z martwych w bibliotece dusz, potężniejszy niż kiedykolwiek Caul i jego niosący śmierć słudzy wydają się niepokonani. Los całego świata osobliwców jest w rękach Jacoba i jego przyjaciół, którzy stawiają czoło śmiertelnie groźnym wrogom i przemierzają najbardziej niebezpieczne pętle w historii. 
Ten tom, jak zwykle z wieloma niecodziennymi zdjęciami wewnątrz, skrywa wiele odpowiedzi na pytania postawione w poprzednich tomach. Plagi na Diabelskim Poletku to epickie zwieńczenie serii bestsellerowych powieści o osobliwych dzieciach pani Peregrine.


PREMIERA 27.10.2021

Morowe Chłopy to kolejna część cyklu zapoczątkowanego Muszą Górą oraz Ślepymi rybami. To utrzymana w klimacie dieselpunk sensacyjna powieść, która łączy elementy kryminału, fantastyki i powieści historycznej. 
Klątwa Muszej Góry wypełniła się. Spośród uczestniczących w przełamaniu pieczęci chroniącej żydowski manuskrypt większość nie żyje, tylko los kapitana Wojtaszka pozostaje nieznany. Czy na tym koniec? Czy śmierć czeka każdego, kto przyłożył rękę do budowy golema? A może przekleństwo spadło na całe miasto? 
Mieszkańcy Poznania pracują i bawią się, ignorując bezlitosnego mordercę krążącego po ulicach, który w poczuciu bezkarności konsekwentnie realizuje misję. Jak zakończy się jego pojedynek z desperatem, który nie boi się niczego, bo stracił wszystko? Antek Kaczmarek gnije w więzieniu. Basia Działdowska straciła już nadzwyczajne moce i staje bezbronna wobec czających się niebezpieczeństw. 
Z dalekiej Brazylii przybywa ekscentryczny milioner, który zadziwia nie tylko bogactwem, ale również doskonałą znajomością polskiego oraz lokalnych realiów. Dlaczego ktoś, kto mógł zamieszkać dosłownie wszędzie, wybrał prowincjonalne miasto na drugim końcu świata? To tylko część pytań, które stawia kolejna odsłona cyklu.


PREMIERA 12.10.2021

Zbiór opowiadań prezentujących niepokojące „dickowskie” światy i przenikającego je, nurtującego wielu z nas podejrzenia, że rzeczywistość skrywa coś znacznie mroczniejszego. Tak, jak cała twórczość Dicka, także jego doskonałe krótkie teksty przenoszą nas w przyszłość, która nie jest naszym celem, ale kluczem do zrozumienia współczesności i nas samych. 
Dziewiętnaście tekstów prezentuje przekrój literackiej kariery Dicka, od pierwszego Rooga, przez Elektryczną mrówkę, uznanej przez Lawrenca Sutina za najlepsze z opowiadań Dicka, po jeden z ostatnich, Małe co nieco dla nas, chrononautów. Wstęp napisał John Brunner, a posłowie Dicka przedstawia niezwykle ciekawe tło powstawania każdego z opowiadań.


PREMIERA 13.10.2021

Rozejrzyjcie się wokół siebie. Macie wrażenie, że ktoś was obserwuje? To może być stalker, seryjny morderca szukający ofiary. 
Christopher Berry-Dee, brytyjski kryminolog i autor bestsellerów o seryjnych zabójcach, tym razem analizuje psychikę, motywy i metody działania stalkerów. Przez wiele lat prowadził wywiady z osławionymi seryjnymi mordercami przebywającymi w więzieniach i nie ma sobie równych jako autor wstrząsających studiów na temat zbrodniarzy, którzy często przez wiele lat chodzą wśród nas nierozpoznani. 
Zabójstwo to jedynie finał – zanim zaatakują, stalkerzy potrafią tygodniami śledzić czy nawiązywać kontakty z niczego niepodejrzewającymi ofiarami. Posługują się wieloma rodzajami kamuflażu i są w stanie wprowadzić w błąd najbardziej spostrzegawcze osoby. Ich mentalność podsumował Ted Bundy: „Chcę być panem życia i śmierci […]. Czy śmierć jednej osoby ma jakiekolwiek znaczenie?”. Horror może być bliżej, niż sądzicie.


I co sądzicie? Znaleźliście interesujące Was tytuły? A na jakie książki Wy czekacie w październiku? :)33 komentarze:

 1. A ja o dziwo w październiku na nic szczególnie nie czekam :) Ale może to i lepiej - będzie okazja do skupienia się na książkach, które już długo leżą na regałach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, to prawda. Wtedy będzie można się skupić na książkach zalegających. Mi też by się takie coś przydało. :)

   Usuń
 2. Z tej listy raczej nic nie przykuło mojej uwagi na 100%. Sama czekam na "Nieuniknioną. Baśnie o śmierci", książkę, o której dowiedziałam się ledwo kilka dni temu :) Ale jej nie kupię przez długi czas. Poczekam, aż potanieje ;D

  I z wielką niecierpliwością czekam na "Słowiańskie boginie ziół", które będą w listopadzie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O listopadzie to ja nawet nie wspominam, bo tam to dopiero będzie premier! Chyba całą wypłatę na nie wydam. :P

   Usuń
 3. Połowa komentarza się ucięła, więc jeszcze raz!
  Gratuluję patronatów!! ♥ Zasłużone w 100%!
  W październiku "Echo..." Islingtona muszę dorwać bezwzględnie! :) Ale zbieram też "Osobliwy dom Pani Peregrine", zatrzymałam się po 3 części i nowelkach, więc mam zaległości.
  Jeszcze urocze "Tajne przez magiczne" ma premierę w październiku. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Z obu cieszę się równie mocno i po prostu już się doczekać nie mogę ich premiery. :) Na "Echo..." też czekam, dlatego szybko muszę nadrobić zaległości, żeby znaleźć czas na drugi tom Islingtona. Na książki o Perigrine poluję od jakiegoś czasu, ale ciągle jakoś coś innego przykuje moją uwagę. :)

   Usuń
 4. Po raz kolejny jest w czym wybierać. Szkoda, że doba nie jest dłuższa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja zawsze znajdę coś dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Echo przyszłych wypadków - mój typ. Pozostałe premierowe książki też zapowiadają się bardzo ciekawie. Pozdrawiam serdecznie Ew :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To radzę Ci najpierw przeczytać "Cień utraconego świata", czyli tom pierwszy. :)

   Usuń
 7. Zaciekawił mnie thriller psychologiczny Gillian McAllister.

  OdpowiedzUsuń
 8. Najbardziej zaintrygował mnie ten nowy thriller psychologiczny bestsellerowej pisarki Gillian McAllister.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jestem ciekawa na Twoją niekorzyść.

  OdpowiedzUsuń
 10. Całkiem ciekawe nowości. Chętnie sięgnęłabym po "Nieustanną ucieczkę", "Echo przyszłych wypadków" czy książkę Dicka. "Morowych chłopów" mam w planach zakupić, alenajpierw muszę przeczytać poprzednie części.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Nieustanną ucieczkę" gorąco polecam, bo jest naprawdę świetną książką! A "Echa..." jeszcze nie czytałam, więc sama jestem mega ciekawa. :)

   Usuń
 11. Wow, gratuluję aż dwóch patronatów :) Ja w październiku patronuję urban fantasy "Tajne przez magiczne" Katarzyny Wierzbickiej i na tę pozycję czekam najbardziej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Oba mega warte uwagi. :) O "Tajne przez magiczne" nie słyszałam, ale czekam na Twoją recenzję i zobacze, co i jak. :)

   Usuń
 12. Na twoją niekorzyść i Rozmowy z seryjnymi mordercami chcę przeczytać. Gratuluję patronatu.

  OdpowiedzUsuń
 13. Gratuluję obydwu patronatów :) Zainteresowało mnie parę tytułów. Najbardziej "Morowe chłopy" i opowiadania Philipa K. Dicka.

  OdpowiedzUsuń
 14. seria z panią Pelergine była dla mnie genialna:D więc i ową powiastkę czytnę:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja oglądałam na razie tylko film, który mi się bardzo podobał, dlatego zamierzam koniecznie nadrobić zaległości. :)

   Usuń
 15. Na Twoją niekorzyść najbardziej mnie ciekawi ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oby był świetny i wywołujący tony emocji. :)

   Usuń
 16. Jeden tytuł mnie zainteresował. Czekam na ostatni tom powieści osadzonej w Gdańsku, czyli na Annę Sakowicz.

  OdpowiedzUsuń