Autorskie 10 minut - zasady


Autorskie 10 minut to cykl, który w założeniu ma Wam urozmaicić życie, a autorom nieco je skomplikować. Wszak czasem dla własnych Czytelników trzeba się nieco bardziej wysilić.  Oczywiście, żartuję. To nie będzie lekki wysiłek, a żmudna, ciężka praca bez chwili oddechu i grama odpoczynku. ;)


Główne założenia

Zabawa z założenia jest bardzo prosta, zaledwie dwuetapowa. Autor w przeciągu dziesięciu minut musi odpowiedzieć na sześć pytań. Skąd taki pomysł? Ano stąd, że podobno kiedy w grę wchodzi walka z czasem, ludzie mówią pierwsze rzeczy, jakie przyjdą im do głowy. A te okazać się mogą niezwykle intrygujące. 


Zasady

Istnieją dwie rundy, każda po trzy pytania.

Pierwsza runda nazwana została Trzy, dwa, raz i jest typową wyliczanką. Autor zmierzy się z pytaniami pokroju: "trzy ulubione książki, dwa najgorsze gatunki literackie, jeden ulubiony pisarz", etc. (naturalnie, w każdej grze będą one zmieniane, żeby nie było za łatwo). Druga runda, czyli Orzeł czy reszka, brzmi jeszcze prościej niż poprzednia. Tutaj autor ma wybór. Pytanie brzmi, między czym a czym? :)Pytania zadajecie Wy w specjalnie do tego przygotowanych postach. Należy pamiętać, żeby były one skonstruowane w sposób pasujący do danej rundy, bo inaczej zostaną odrzucone. Żeby przejść do takiego postu, wystarczy kliknąć na nazwisko autora, do którego chcecie skierować pytanie. Lista autorów chętnych do wzięcia udziału w zabawie znajduje się poniżej ↓

LISTA AUTORÓW

-

Oczywiście, pytania mogą należeć do jakiejkolwiek dziedziny, ale jeśli będą wulgarne, to zostaną przeze mnie usunięte - zaznaczam, by później nie było problemów. Dopóki nazwisko autora widnieje na "Liście autorów", dopóty można zadawać pytania i możecie ich nawymyślać dowolną ilość. :) 


KLIKNIJ, ŻEBY ZOBACZYĆ POPRZEDNIE ODCINKI!
→ Przykładowe pytania rundy I:

Dwie ulubione książki. 
Trzy najczęściej odwiedzane strony internetowe związane z książkami. 
Jeden gatunek literacki czytany najrzadziej.

→  Przykładowe pytania rundy II:

W książce byłabyś czarnym czy białym charakterem? 
Twoja przyjaciółka jest początkującą pisarką. Przeczytałaś jej książkę i uważasz, że jest okropna. Powiesz jej prawdę czy skłamiesz? 
Wolałby Pan napisać książkę w ulubionym gatunku literackim, która by się Panu podobała, choć czytelnicy uważaliby ją za gniot, czy bestsellerową książkę w znienawidzonym gatunku, której by się Pan wstydził, ale przyniosłaby ogromny zysk?


Zapraszam do zabawy i powodzenia! :)

0 comments:

Prześlij komentarz