Autorskie 10 minut


Autorskie 10 minut to cykl, który w założeniu ma Wam urozmaicić życie, a autorom nieco je skomplikować. Wszak czasem dla własnych Czytelników trzeba się nieco bardziej wysilić.  Oczywiście, żartuję. To nie będzie lekki wysiłek, a żmudna, ciężka praca bez chwili oddechu i grama odpoczynku. ;)


Główne założenia

Zabawa z założenia jest bardzo prosta, zaledwie dwuetapowa. Autor w przeciągu dziesięciu minut musi odpowiedzieć na sześć pytań. Skąd taki pomysł? Ano stąd, że podobno kiedy w grę wchodzi walka z czasem, ludzie mówią pierwsze rzeczy, jakie przyjdą im do głowy. A te okazać się mogą niezwykle intrygujące. 


Zasady

Istnieją dwie rundy, każda po trzy pytania.

Pierwsza runda nazwana została Trzy, dwa, raz i jest typową wyliczanką. Autor zmierzy się z pytaniami pokroju: "trzy ulubione książki, dwa najgorsze gatunki literackie, jeden ulubiony pisarz", etc. (naturalnie, w każdej grze będą one zmieniane, żeby nie było za łatwo). 

Druga runda, czyli Orzeł czy reszka, brzmi jeszcze prościej niż poprzednia. Tutaj autor ma wybór. Pytanie brzmi, między czym a czym? :)


Pytania zadajecie Wy w specjalnie do tego przygotowanych postach. Należy pamiętać, żeby były one skonstruowane w sposób pasujący do danej rundy, bo inaczej zostaną odrzucone. Żeby przejść do takiego postu, wystarczy kliknąć na nazwisko autora, do którego chcecie skierować pytanie. Lista autorów chętnych do wzięcia udziału w zabawie znajduje się poniżej ↓

LISTA AUTORÓW

-

Oczywiście, pytania mogą należeć do jakiejkolwiek dziedziny, ale jeśli będą wulgarne, to zostaną przeze mnie usunięte - zaznaczam, by później nie było problemów. Dopóki nazwisko autora widnieje na "Liście autorów", dopóty można zadawać pytania i możecie ich nawymyślać dowolną ilość. :) 


Jeśli jesteście ciekawi poprzednich odsłon cyklu, zapraszam tutaj ↓ 
(kliknijcie na nazwisko autora, by przejść do postu)
12) Ewelina Stefańska→ Przykładowe pytania rundy I:

Dwie ulubione książki. 
Trzy najczęściej odwiedzane strony internetowe związane z książkami. 
Jeden gatunek literacki czytany najrzadziej.

→  Przykładowe pytania rundy II:

W książce byłabyś czarnym czy białym charakterem? 
Twoja przyjaciółka jest początkującą pisarką. Przeczytałaś jej książkę i uważasz, że jest okropna. Powiesz jej prawdę czy skłamiesz? 
Wolałby Pan napisać książkę w ulubionym gatunku literackim, która by się Panu podobała, choć czytelnicy uważaliby ją za gniot, czy bestsellerową książkę w znienawidzonym gatunku, której by się Pan wstydził, ale przyniosłaby ogromny zysk?


Zapraszam do zabawy i powodzenia! :)

16 komentarzy:

 1. Nie znam tego autora, więc zadam może takie bardziej uniwersalne pytanie -
  Czy pamięta Pan pierwszą zakupioną przez siebie książkę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kochana moja Rabe, dziękuję za pytanie, ale do którego autora je kierujesz? Do Tomasza Kamińskiego czy Grzegorza Wielgusa? Pozwolę też zmienić pytanie na: Pierwsza zakupiona książka - co by bardziej pasowało do rundy 1. :)

   I dziękuję za bycie pierwszą pytającą! <3

   Usuń
  2. Gapa ze mnie, zauważyłam tylko pana Tomasza Kamińskiego i do niego skierowałam pytanie. Ale i tak nie znam żadnego z tych dwóch autorów, chyba czas to zmienić ;)

   Usuń
  3. Jakby co, to recenzja książki Tomka Kamińskiego, czyli "Polowanie", jest dostępna na blogu. Zrób sobie herbatkę, usiądź wygodnie i proszę bardzo: https://pomistrzowsku.blogspot.com/2020/12/recenzja-80-w-swiecie-bagien-i-potworow.html

   :)

   Usuń
 2. Tomek Kamiński
  Czy czesto więzisz w swojej piwnicy Bokstogramy? - runda orzeł czy reszka
  Trzy sytuacje w których zapomniałeś spodni, lub prawie zapomniałeś - runda trzy dwa raz

  OdpowiedzUsuń
 3. Grzegorz Wielgus
  Czy skrycie pragniesz uwięzić jakiś bookstagram w swojej piwnicy? - runda orzeł czy reszka
  Trzy sytuacje w których zapomniałeś spodni, lub prawie zapomniałeś - runda trzy dwa raz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lisioł czyta - pytania do rundy pierwszej wymiatają! :) A do drugiej ciut przerobię, żeby pasowało do założenia. :)

   Usuń
  2. Tomek Kamiński więził lisioła w swojej piwnicy, jest to na jego IG, trzeba było wysłać wielką akcję ratunkową, stąd pytanie

   Usuń
  3. Chodzi mi raczej o formę pytania, ponieważ w rudzie "Orzeł czy reszta" należy przedstawić wybór między jednym a drugim, czyli np. czy skrycie pragniesz uwięzić jakiś bookstragram w swojej piwnicy czy jeśli dostałbyś za to milion dolarów i policja nigdy by cię nie złapała, uwięziłbyś człowieka? :P

   Usuń
  4. czy skrycie pragniesz uwięzić jakiś bookstragram w swojej piwnicy. lisiolowi podoba się to pytanie :D

   Usuń
 4. Grzegorz Wielgus
  - Książki osadzone w polskim średniowieczu, jak bardzo autentycznie zdarzenia i miejsca wpływają, na ogólne kształt utworu?

  OdpowiedzUsuń
 5. Grzegorz Wielgus.
  - Co lepszym pomysłem na opowiadanie? 1. Samobójstwo popełnione z ciekawości? Nieśmiertelność bohatera, po tym jak została z niego tylko głowa?

  OdpowiedzUsuń
 6. Pytanie do Tomka Kamińskiego: gdyby Twoi bohaterowie byli owocami cytrusowymi, to jakim dokładnie owocem byłby Kadrian, Zenkeld, Belit oraz Bestia?

  OdpowiedzUsuń
 7. Pytanie do Magdaleny Kucenty.
  Czy kiedyś dowiemy się czegoś więcej o zodiakach z chińskiego horoskopu?

  OdpowiedzUsuń