Autorskie 10 min - Grzegorz Wielgus

Cześć!

Zanim przejdę do oficjalnej części postu, chciałabym życzyć kobietkom wszystkiego najlepszego! To nasz dzień, więc powinnyśmy zrobić sobie #dayoff i uczcić ósmy marca wyłącznie tym, co lubimy najbardziej. ♡ Dlatego ja, na przykład, zaraz lecę pisać zaległe recenzje. :P

A teraz przejdźmy do meritum, czyli do czwartej odsłony Autorskich 10 minut, i zobaczmy, jakich to interesujących odpowiedzi udzielił Grzegorz Wielgus. Przypomnę jeszcze główną zasadę zabawy - autor pod presją czasu (10 min) mierzy się z 6 trudnymi pytaniami, mówiąc, co ślina przyniesie na język i nie mogąc się dokładnie zastanowić nad tym, czy wypada coś powiedzieć, czy nie. :)


Grzegorz Wielgus to autor czterech książek: Krzyżowca, Pękniętej korony i Czarcich słów (należących do cyklu o Bracie Gotfrydzie) oraz mającej niebawem premierę Saal. Mieszkający w Krakowie miłośnik fantastyki, średniowiecza, gier fabularnych.*

Chętnych zapraszam do odwiedzania autora na portalach społecznościowych:

oraz na 

LubimyCzytać.pl1) Jeden romans, który przeczytałeś i polecasz

Romeo i Julia. Nic tak nie wyraża miłości jak krwiożercza atmosfera italskiego miasta-państwa, skłóconych rodów oraz śmierć młodych ludzi, których jedyną winą było szczere uczucie. 

2) Dwa cytaty, jakie pierwsze przychodzą Ci na myśl 

„It was a pleasure to burn” - Fahrenheit 451, Ray Bradbury. „WNIOSKI: Zdać na złom” - Terminus, Opowieści o pilocie Pirxie, Stanisław Lem.

3) Trzy ulubione lektury szkolne 

Potop, ale przeczytany dopiero lata później we własnym tempie (chociaż bohaterowie oprócz Kmicica, Zagłoby oraz Wołodyjowskiego to wciąż kawałki wyciętej tekstury). Mitologia grecka: mordy, kazirodztwo, potwory i wszystko, co najgorsze - idealna lektura dla dzieci w szkole podstawowej. Dowolny dramat Szekspira – do dziś się nie zestarzały choćby o dzień. 1) Rycerz czy tropiciel? 

Tropiciel – łatwiej znaleźć drogę do domu. 

2) Wolałbyś przeżywać osobiście historię brata Gotfryda czy Alicji – głównej bohaterki Twojej książki Saal – wiedząc, jaki los ją czeka? 

Trudny wybór. Chyba brat Gotfryd. Nie jestem dość dzielny, aby zostać kobietą… No, i oznacza to krucjaty, więc to chyba przeważyło. 

3) Co jest lepszym pomysłem na opowiadanie? Samobójstwo popełnione z ciekawości czy nieśmiertelność bohatera po tym, jak została z niego tylko głowa? 

Tylko głowa. Można wykonywać cudownie obsceniczne gesty żuchwą w kierunku oponentów albo zrobić zawrotną karierę piłki podczas majańskich meczy na śmierć i życie. Zdecydowanie głowa.Chciałabym bardzo podziękować Grzegorzowi za udział w zabawie. Odpowiedzi były naprawdę przezabawne i pomysłowe, i myślę, że świetnie sobie poradził. :)

A Wy co sądzicie o czwartej odsłonie Autorskich 10 minut? Piszcie w komentarzach!*Opis pochodzi ze strony sdf.org.pl

15 komentarzy:

 1. Powtórzę za Agnieszką - bardzo ciekawa odsłona . A Twórczość Autora jest wciąż przede mną :) Pozdrawiam i wszystkiego co najlepsze :)

  OdpowiedzUsuń
 2. swietny pomysl! mi sie podobaja takie szybkie pytania i odpowiedzi ;) a co do romansu, Romeo i Julia to takze moj ulubiony <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny pomysł i z pewnością przeczytam inne odsłony :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo pomysłowe odpowiedzi :)

  OdpowiedzUsuń
 5. jaka to fajna gra z autorem :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Interesujące pytania i odpowiedzi :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawy wpis. Autor też przypomniał mi o Romeo i Julii, których historię już niewiele pamiętam, więc chętnie sobie przypomnę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawe odpowiedzi. Sama czytałam jedną książkę autora. Mam w planach jeszcze jedną.
  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo ciekawy i oryginalny wywiad ;) autor nie ma czasu na przemyślenie swoich odpowiedzi :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak szalone muszą być książki autora, skoro tak odpowiada na pytania ;)

  OdpowiedzUsuń