Autorskie 10 minut - krótkie wyjaśnienie


Tak, jak obiecałam, na Pomistrzowsku pojawi się nowy cykl, który w założeniu ma Wam urozmaicić życie, a autorom nieco je skomplikować. Wszak czasem trzeba się dla własnych Czytelników nieco bardziej wysilić. Oczywiście, żartuję. To nie będzie lekki wysiłek, a żmudna, ciężka praca bez chwili oddechu i grama odpoczynku. ;)

A teraz zupełnie na serio:

Główne założenia

Zabawa z założenia jest bardzo prosta, zaledwie dwuetapowa. Autor w przeciągu dziesięciu minut musi odpowiedzieć na sześć pytań. 


Zasady

Pierwsza runda, czyli trzy pierwsze pytania, nazwana została Trzy, dwa, raz i jest typową wyliczanką. Autor zmierzy się z pytaniami pokroju: "trzy ulubione książki, dwa najgorsze gatunki literackie, jeden ulubiony pisarz", etc. (naturalnie, w każdej grze będą one zmieniane, żeby nie było za łatwo). 

Druga runda, czyli Orzeł czy reszka, brzmi jeszcze prościej niż poprzednia. Tutaj autor ma wybór. Pytanie brzmi, między czym a czym? :)


Coś więcej?

Pytania z pierwszego postu cyklu będą całkowicie wymyślone przeze mnie. Jeśli chodzi o dalsze, tutaj wkraczacie Wy, moi drodzy. Będziecie mieli szansę zadać poważne lub trochę mniej poważne pytania autorom, by poznać ich najbardziej szczere odpowiedzi - podobno kiedy w grę wchodzi walka z czasem, ludzie mówią pierwsze rzeczy, jakie przyjdą im do głowy. A te okazać się mogą niezwykle intrygujące

Zaznaczam, że to zaledwie pierwotne założenia. Zobaczymy, jakie zainteresowanie wzbudzi Autorskie 10 minut i co z tego wszystkiego wyniknie. 


To jak, drodzy Autorzy, kto się odważy i weźmie udział? A wy, Czytelnicy, pomożecie mi nieco utrudnić życie ulubionym Autorom? :)

20 komentarzy:

 1. Bardzo fajny pomysł. Pod wpływem upływającego czasu człowiek rzeczywiście może powiedzieć to, czego w normalnych okolicznościach by nie powiedział 😁

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też przeczuwam, że odpowiedzi będą zaskakująco ciekawe. No, ale zobaczymy w praniu. :)

   Usuń
 2. Ciekawy pomysł na nowy cykl na blogu. Życzę powodzenia.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny pomysł. Jestem bardzo ciekawa odpowiedzi autorów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już w następnym tygodniu planuję wstawić pierwszy post, więc zapraszam. :)

   Usuń
 4. Świetny pomysł! Chętnie poczytałabym o tym więcej. chętnie wzięłabym udział w zabawie, ale rzadko czytam więc chyba nie do końca się nadaję... chyba, że pytania byłyby na temat różnych dziedzin :) nie mniej jednak, jestem pomysłem zachwycona i uważam, że jest bardzo kreatywny, bardzo twórczy i wart rozgłosu :)
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Wziąć udział może każdy, bo wystarczy zadać pytania, na które interesuje Cię otrzymanie odpowiedzi. Co do dziedziny, to jest szeroki wybór, ale też bez przesady - nie będziemy np. zamęczać biednych autorów wzorami matematycznymi albo fizycznymi. :P Zapraszam więc na kolejne odsłony cyklu!
   Również pozdrawiam!

   Usuń
 5. Intrygujące, jestem ciekawa jak to wyjdzie w praktyce! Trzymam kciuki! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwszy post już w następnym tygodniu, więc niedługo sama zobaczysz, jak to wyjdzie. Oby dobrze. :P

   Usuń
 6. Fajny pomysł :) Czekam na pierwsze efekty :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Podoba mi się pomysł na ten cykl i z przyjemnością będę go obserwować, mogą wyjść fajne rzeczy z tego ;).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super. Jeszcze w tym tygodniu planuję pierwszy post, więc... :)

   Usuń