Autorskie 10 minut - Klaudia Zacharska


Dzień dobry!

Czy Wam też lipiec zleciał tak szybko, czy tylko ja odniosłam takie wrażenie? Miałam otwarte oczy, był lipiec. Zamknęłam na sekundę i otworzyłam ponownie - sierpień. No, magia po prostu. :)

A dzisiaj przychodzę do Was z wyjątkowym postem, bo z kolejną odsłoną Autorskich 10 minut! Tym razem głównym gościem będzie...

Klaudia Zacharska jest autorką debiutanckiej powieści grozy, Kantaty. Urodzona w Działdowie w warmińsko-mazurskim, studiowała w Warszawie, mieszka w Belgii. Z zawodu trybik korporacyjny; z natury nerd. Żyje w otoczeniu figurek kolekcjonerskich i filmowych replik.

Klaudię znaleźć możecie tutaj:

Instagram | Facebook | LubimyCzytać1) Jedna nadprzyrodzona umiejętność, jaką chciałabyś mieć 

Z jakiegoś powodu od dzieciaka marzyło mi się, by umieć latać, więc niech będzie latanie. Chociaż niewidzialność też jest wysoko; często walnę jakieś głupstwo i potem mam ogromną ochotę zniknąć z pola widzenia. XD 

2) Dwie rzeczy, które zabrałabyś ze sobą na bezludną wyspę 

Jedną z rzeczy byłby manipulator wiru z serialu Doctor Who, bo dzięki niemu mogłabym przenieść się w dowolne miejsce i dowolny czas. Drugą rzeczą byłby pewnie mój komputer, ale z dostępem do Netflixa. :) 

3) Trzy najstraszniejsze horrory (książki) 

Numer jeden do Kingowskie Lśnienie, ale tak naprawdę to książki raczej nie wywołują we mnie klasycznego uczucia strachu. Niepokój, owszem, ale nie strach. Tak czy inaczej, trudno podać mi tytuły "strasznych" książek. Schronisko było niepokojące, bo przerażało mnie to, co wyczyniali ludzie... Ogólnie często to właśnie ludzie są gorsi od potworów.1) Wybierzesz życie w biedzie, ale z możliwością czytania, czy w bogactwie, ale bez dostępu do książek? 

Pewnie, że wolę czytać! To daje całe mnóstwo perspektyw i możliwości, które mogą zastąpić różne bogactwa. :) 

2) Szalone, rockowe życie jak Kantata czy spokojne, stabilne jak Karolina? 

Lubię spokój, ale też potrzebuję urozmaiceń, więc raczej Kantata niż Karolina. 

3) Porwano cię i uwięziono. Jedyną drogą na wolność jest zamordowanie współwięźnia. Zabiłabyś kosztem wolności czy wolałabyś dalej gnić w celi? 

Chyba nie potrafiłabym zrobić nikomu krzywdy (nie nadałabym się do Eksperymentów z książki Pana Kopca) :)I stop: 10 minut minęło. :) Bardzo dziękuję Klaudii Zacharskiej za udział w Autorskich 10 minutach, a Was, moi drodzy, zachęcam do zapoznania się z debiutem Klaudii, czyli z Kantatą (recenzja tutaj). 

Co sądzicie o odpowiedziach autorki? Jak Wy byście sobie poradzili z tymi pytaniami w 10 minut? Dajcie znać w komentarzach! :)


7 komentarzy:

 1. Ja juz nad pierwszym pytaniem bym sie zastanawiala 5 minut.. :D poza tym Klaudia swietnie sobie poradzila ;) ps. tez bym zabrala ze soba laptopa z dostepnem do netflixa na bezludna wyspe ;p pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajne pytania i jeszcze lepsze odpowiedzi :) Pomysł z machiną z Doktora Who genialny:D

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam twórczości autorki, ala ta rozmowa zachęciła mnie do tego, by to zmienić.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie będę oryginalny w tym swoim komentarzu. Ale odpowiedzi ciekawe. Mnie też zleciał lipiec szybko. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja bym chciała szybko się przemieszczać ze zdolności :D Naciskam guzik i już jestem w Krakowie, potem następny i cyk nad morzem. Ale bym zaoszczędziła czasu i energii :D

  OdpowiedzUsuń