Zapowiedzi wydawnicze na lipiec 2022

Lipiec zbliża się już wielkimi krokami, a wraz z nim cudowne premiery książek, które mogą okazać się doskonałym powodem na uszczuplenie portfela. Oczywiście, tak jak co miesiąc, teraz również przytoczone tytuły są moim subiektywnym wyborem. :)


PREMIERA 08.07.2022

Po raz pierwszy Rezkin zostawił za plecami żyjących wrogów. Była to pomyłka, ale musiał ją popełnić, jeśli zamierzał zachować honor przyjaciół. I ich szacunek. 
Uchodźcy z Ashai znaleźli schronienie na wyspie Cael. Rezkinowi nie zależy jednak na chwilowym bezpieczeństwie, ale tym, by postąpić jak król i zapewnić swoim ludziom prawdziwy dom. By to osiągnąć musi wziąć udział w rozgrywce pomiędzy skonfliktowanymi królestwami i zapobiec wojnie, chociaż właśnie zagarnia ich ziemie. 
Zadanie powierzone mu przez jednego z władców wydaje się niewykonalne. Właśnie dlatego jest uczciwą ceną za stworzenie nowego królestwa. 
Jeśli mu się uda, podaruje swoim ludziom dom. Jeśli nie, nikt nie będzie śpiewał o nim pieśni.


PREMIERA 27.07.2022

Muzyka to język miłości, ale czy może istnieć uczucie bez dotyku? 
Rosie nie może uwierzyć, że będzie mogła przeprowadzić wywiad z grupą Scarlet Luck dla swojej internetowej audycji radiowej. Nie tylko śledzi od lat działalność zespołu, ich piosenki towarzyszyły jej również w najtrudniejszych momentach życia. Fascynuje ją szczególnie Adam, perkusista, w dużym stopniu dlatego, że wiadomo o nim jedynie, że od lat nie toleruje bycia dotykanym – przez nikogo. 
W końcu zespół pojawia się w małym studiu Rosie – a  wszystko kończy się jedną wielką klapą. Wywiad musi zostać przerwany, a w sieci zalewa Rosie fala hejtu. Kiedy dochodzi nawet do tego, że zostaje zaatakowana na ulicy przez fanki zespołu, Scarlet Luck zapraszają ją na swój koncert, jako znak, że chcą zostawić całą tę sprawę za sobą. I nagle Rosie stoi powtórnie przed Adamem. Adamem, w którego oczach dostrzega niewyobrażalny ból – i do którego nie wolno jej się zbliżyć, nie wolno go dotknąć ani przytulić…


PREMIERA 12.07.2022

Niepokonany Misquamacus powraca, by dokonać krwawej zemsty. 
Graham Masterton urodził się w 1946 roku w Edynburgu. Pracował jako reporter i redaktor w czasopismach „Mayfair” i „Penthouse”. W roku 1976 debiutował horrorem Manitou, który stał się światowym bestsellerem. Od tego czasu napisał ponad 100 książek, które przełożono na 18 języków i wydano w 27 milionach egzemplarzy. Jego powieści otrzymały wiele międzynarodowych nagród, m.in. Edgar Allan Poe Award, Prix Julia Verlanger i Srebrny Medal West Coast Review. Oprócz horrorów Masterton pisze thrillery, powieści historyczne i romanse. Od lat zajmuje się również seksuologią.


PREMIERA 13.07.2022

Niesamowita opowieść pełna napięcia przekazana z mistrzostwem właściwym Barkerowi. 
Po stracie rodziców młody Jack Thatch widzi na cmentarzu Stellę – tajemniczą ośmioletnią dziewczynkę o ciemnych włosach i jeszcze ciemniejszych oczach, siedzącą samotnie na ławce, ściskającą ulubioną książkę. To krótkie spotkanie wywołuje obsesję. Jack myśli o niej bezustannie, aż w końcu odnajduje ją ponownie dokładnie rok później, siedzącą na tej samej ławce, tylko po to, by wkrótce zniknąć. 
W zaułku zostają znalezione zwłoki mężczyzny. Całe jego ciało jest spalone, ale ubranie zupełnie nietknięte. Detektyw Faustino Brier widzi to nie po raz pierwszy i wie, że nie ostatni. Za rok od dzisiaj znajdzie kogoś podobnego. Dokładnie 9 sierpnia. 
Odizolowany od świata w zacienionym laboratorium, mały chłopiec znany tylko jako Obiekt „D” czeka, rośnie, uczy się. Nie wolno mu z nikim rozmawiać. Nigdy nie zaznał czyjegoś dotyku. Jego moc jest tak przerażająca, że ci, którzy go kontrolują, nigdy nie pozwolą mu opuścić tych murów. Losy ich wszystkich łączą się w niewyobrażalny sposób.


PREMIERA 13.07.2022

Zakochać się w księciu to nie takie proste, zwłaszcza gdy ukrywasz sekret, o którym nikt nie może się dowiedzieć. 
Siedemnastoletnia Lena przeprowadza się z rodzicami do Oslo, by zacząć wszystko od nowa. Nauka w liceum Elisenberg okazuje się sporym wyzwaniem. Na najsłynniejszym w całym kraju szkolnym dziedzińcu rządzą bliźnięta z rodziny królewskiej, Kalle i jego siostra Magrethe. Lena nawiązuje nowe przyjaźnie w kręgu ich znajomych, ale musi też mierzyć się z niechęcią ze strony Margrethe. No i oczywiście zakochuje się w księciu po uszy – z wzajemnością – ale boi się, że jej przeszłość może wszystko zniweczyć. Lena skrywa bowiem pewne tajemnice i nie chce, by dowiedzieli się o nich jej nowi znajomi. Jednak, pod wpływem przełomowego wydarzenia, jakim jest zawał serca jej mamy, zdobywa się na odwagę i wyznaje światu prawdę… Następca tronu to współczesna historia o miłości, o ponoszeniu konsekwencji za popełnione błędy, o przezwyciężaniu strachu – oraz o tym, jak to jest rządzić w mediach społecznościowych.


A wy na jakie książki lipca najbardziej czekacie?


13 komentarzy:

 1. Na pewno coś dla siebie wybierę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Super propozycje! Druga i ostatnia książka najbardziej mnie zainteresował.

  OdpowiedzUsuń
 3. W jej sercu czai się mrok... serio? Chciałabym się przekonać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. "W jej sercu czai się mrok" - ten tytuł mnie zaciekawił :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zemsta Manitou - mam do tej książki wielki sentyment. Super, że będzie wznowienie tego horroru.

  OdpowiedzUsuń
 6. Lonely heart! Chociaż sam opis fabuły mnie nie przekonuje, ale z sentymentu do Mony Kasten na pewno przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie mam swojego typu, o tych książkach Ew pierwsze czytam :-) . Pozdrawiam :-) .

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie mam swojego typu, o tych książkach Ew pierwsze czytam :-) . Pozdrawiam :-) .

  OdpowiedzUsuń
 9. Jakoś żaden tytuł mnie do siebie nie przekonuje ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jest w czym wybierać. Ja chyba w szczególności skuszę się na ,,Lonely Heart'' Mona Kasten

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawie lipiec zapowiada się :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Dla odmiany nie czekam na żadną książkę i mam nadzieję, że co nieco dzięki temu nadrobię z dawno palowanych.

  OdpowiedzUsuń