Zapowiedzi wydawnicze na kwiecień 2022

Z zapowiedziami na kwiecień przychodzę szybciej niż zrobiłam to w zeszłym miesiącu z zapowiedziami marcowymi. Dlaczego? Bo czwarty miesiąc roku to istny sztos, jeśli chodzi o nadchodzące premiery! ;)


PATRONAT POMISTRZOWSKU

PREMIERA 20.04.2022

Nazywam się Morriam Iris Cadaver i opowiem wam pewną historię. 
Wszystko miało swój początek pewnej jesiennej nocy, w więziennej celi gdzie po raz pierwszy ujrzałam Rutiela - dumnego, okrytego całunem grozy, skrywającego tajemnice swojego życia czarnoksiężnika, który w czasach narastającego mroku został moim mentorem. By naprawić błędy swojej przeszłości postawił wszystko na jedną kartę. Tą kartą byłam ja. 
Gdy na królewskie aleje spłynęła głęboka ciemność, nieumarli wstali z grobów, demony wyłoniły się z mroku, a zmarli przemówili, wybiła godzina na ostateczne starcie. Ta opowieść jest o przełamywaniu lęków, o trudnych wyborach, poświęceniu i więziach, które nie zawsze łączą tak jakbyśmy tego chcieli. Pozwól jednak, że zacznę od początku…


PREMIERA 13.04.2022

Czas ostatecznej próby nieuchronnie nadciąga. 
Wprawdzie Bariera znów jest cała, ale to nie znaczy, że niebezpieczeństwo zostało zażegnane. Wprost przeciwnie - złudne poczucie wygranej może być początkiem kresu. W Ilin Illan zaczynają się na nowo polityczne rozgrywki i nawet nowoodkryte moce Wirra mogą okazać się niewystarczające wobec krótkowzroczności Starszych. Uwięziony w obcej krainie Davian musi stawić czoła dojmującej samotności i pokrzyżować plany Czcigodnych. Jeśli mu się nie uda, poświęcenie Ashy stanie się zupełnie bezwartościowe. 
Plan Caedena zbliża się wreszcie do końca. Teraz, gdy wreszcie może mu się udać, musi stawić czoła konsekwencjom. Wziąć na siebie brzemię tego, jak dramatycznie jego historia się zaczęła i jak druzgocząco się skończy.


PREMIERA 22.04.2022

W świecie, w którym genetyka i magia są fundamentami dynastii i potęgi rodów, żyje Nevada Baylor, młoda detektyw, która próbuje utrzymać na powierzchni rodzinną firmę. Najnowsze zlecenie może się okazać dla rodzinnego biznesu przełomem, albo ostateczną katastrofą. 
Szalony Rogan, uparty jak osioł mag dysponujący fenomenalną mocą, który uważa porwanie i przykucie do podłogi w piwnicy za dopuszczalne środki komunikacji, nie będzie łatwym sprzymierzeńcem. Właściwie, będzie sprzymierzeńcem śmiertelnie niebezpiecznym. 
Ale Nevada, choć musi ukrywać swoje talenty i radzić sobie z konsekwencjami tego, że oficjalnie magii nie posiada, ma jednak asa w rękawie - całkiem niezwykłą rodzinę. Matkę, emerytowaną snajperkę. Babcię, ekscentryczną konstruktorkę czołgów. I nie mniej szalone rodzeństwo. Z tą rodziną zadziera się na własne ryzyko. Bo o ile Bóg mógłby napastnikowi wybaczyć, to Nevada na pewno nie.


PREMIERA 27.04.2022

Gdy tajemnicze zło morduje ludzi, ona decyduje się sięgnąć  po najpotężniejszą dla kobiety moc – ukrytą w czerwonym kapturze – moc czarownicy. Książka o kobiecej potędze ‒ pełna tajemnic czyhających w mroku  i mocy czerpiącej z krwi i miłości. 
Nieważne, jak ma na imię. 
Wystarczy ci wiedzieć, że dzisiaj stanie się jedną z czterech świętych Przystani. Starsi naznaczą ją  i założą jej na głowę czerwony kaptur. Razem ze swoimi siostrami przeciwstawi się złu, która żyje pod czarną górą – złu, które zabiło już dziewięciu mieszkańców jej wioski. Nie powie nikomu o białookich bestiach, które za nią podążają. Ani o pozbawionych twarzy szarych kobietach, wysokich jak domy. Ani o dziewczynach, które na jej oczach całowały się w zagajniku wiązów. Dziś zostanie świętą Przystani. W końcu uwolni bliskich od matczynej hańby i uratuje swój lud przed zagładą. Nie boi się. A ty? 
Ta przejmująca i niezwykle liryczna powieść autorki cenionego przez krytyków Sawkill Girls zaprasza czytelników na spacer ze swoją zdesperowaną bohaterką do świata pełnego sekretów i krwi – do miejsc, w których prawda ukryta jest w kłamstwach, a niszczycielska moc wrze, czekając na kogoś wystarczająco odważnego, by z niej korzystać.


PREMIERA 13.04.2022

Katsa ma siedemnaście lat, jest piękna, bystra, silna, ale i niepozbawiona słabości. Dysponuje Darem, który nawet w niej samej budzi obrzydzenie – ma talent do zabijania. Z rozkazu władcy jednego z siedmiu królestw zmuszona jest wykorzystywać swój Dar jako królewska egzekutorka. Gdy staje się to dla niej nie do zniesienia, zakłada tajną Radę, by walczyć z tyranią.PREMIERA 27.04.2022

Wkrocz w zapierający dech w piersiach świat bohaterów i dzikich jednorożców w pierwszej książce z niecierpliwie oczekiwanej serii przygodowej fantasy dla fanów Harry’ego Pottera i Percy’ego Jacksona.
 Jednorożce nie należą do świata bajek, pojawiają się w koszmarach, które z bijącym sercem budzą Cię w ciemności nocy… Zaciekłe bestie mogą być tylko ujarzmione przez wybranych. 
Trzynastoletni Skandar Smith zawsze chciał być jeźdźcem jednorożca. Być jednym z niewielu szczęśliwców wybranych do związania się z nim na całe życie; trenowania i ścigania się o chwałę; bycia bohaterem. Ale gdy marzenie Skandara ma się spełnić, sprawy zaczynają przybierać bardziej niebezpieczny obrót, niż mógł sobie wyobrazić. Mroczny i potężny wróg ukradł najpotężniejszego jednorożca na wyspie – a gdy zagrożenie staje się coraz bliższe, Skandar odkrywa tajemnicę, która może na zawsze rozbić jego świat na kawałki… Będzie zmuszony zmierzyć się z przeszłością, by chronić najbliższych. 
Przygotujcie się na niezwykłych bohaterów, magię żywiołów, podniebne bitwy, pradawne tajemnice, emocjonujące wyścigi i przerażające jednorożce w tej fantastycznej przygodowej serii, która przyprawi Was o szybsze bicie serca!


PREMIERA 12.04.2022

Drugi tom cyklu „Scholomance”. 
Scholomance, szkoła dla magów, przez dziesiątki lat robiła, co mogła, żeby uśmiercić wszystkich uczniów. Po ostatnich dramatycznych wydarzeniach sytuacja jednak radykalnie się zmienia. Wygląda na to, że szkoła uwzięła się tylko na El, właśnie teraz, kiedy dotrwała ona do ostatniej klasy, a do tego zdobyła wreszcie grupkę sprzymierzeńców. Nawet jeśli El odeprze niekończące się ataki złowrogów nasyłanych na nię przez Scholomance w przerwach między nawałem uciążliwych zajęć, to wciąż nie ma pojęcia, jak wraz z sojuszniczkami zdoła ujść z życiem z auli po zakończeniu roku. Może powinna zaakceptować mroczną przepowiednię i zostać czarownicą siejącą śmierć i zniszczenie?


PREMIERA 05.04.2022

The Observer Najsłynniejsza dystopia literatury, przetłumaczona na ponad 65 języków, sprzedana w ponad 30 milionach egzemplarzy 
Teraz w nowym tłumaczeniu Andrzeja Jankowskiego 
Złowroga wizja świata, w którym nie ma osobistej wolności, kłamstwa zastępują prawdę, a niepoprawna politycznie myśl jest najsurowiej karaną zbrodnią. Rok 1984, cierń w boku komunizmu oraz innych totalitaryzmów, to lustro, w którym i dziś mogą się przejrzeć fanatyczni naprawiacze ludzkości.


U mnie króluje fantastyka, a Wy na jakie książki najbardziej czekacie? :)15 komentarzy:

 1. Ja czekam na premiery swoich patronatów, w tym na nową powieść Adriana Bednarka.

  OdpowiedzUsuń
 2. A mnie zainteresował Orwell ;-) . Pozdrawiam Ew, padnięty jestem, kilka godzin na wyjeździe a potem pół godziny odpoczynku i jeszcze zakupy. A potem czytanie itd ;-) .

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że coś bym z tego wybrała dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja czekam na nieco inne premiery.

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety nie znalazłam nic dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 6. "Rok 1984" czytałam, szczerze polecam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wybrańcy brzmią dobrze, chociaż czekam na jeszcze kilka innych książek :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie mogę się doczekać nowej powieści Ilony Andrews.

  OdpowiedzUsuń
 9. Akurat fantastyka to niekoniecznie moje klimaty, więc na żadną z tych książek nie czekam ;). I w sumie nie mam też jakiejś publikacji, na którą bym w tym miesiącu szczególnie oczekiwała.

  OdpowiedzUsuń
 10. Jeszcze nie tak dawno, proponowane tytuły wyczekiwałabym z radością. Teraz jednak coraz dalej mi do tego gatunku;) chociaż kusi mnie - Płoń dla mnie ta fioletowa okładka jest super;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Rok 1984 muszę w końcu przeczytać!

  OdpowiedzUsuń
 12. Wszystko zapowiada się ciekawie z tych książek, które wymieniłaś. Za tego Orwella musze się wreszcie kiedyś zabrać. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Taaak, no wszystko dla mnie. :D Scholomance czeka już na mnie na szafce nocnej, a z niecierpliwością czekam na finał trylogii Licaniusa oraz oczywiście powrót Ilony Andrews. Ale jest jeszcze premiera Gods&Monsters od Shelby Mahurin więc aaaa.... Tak. Kwiecień plecień co przeplata trochę pracy, trochę książek. :D

  OdpowiedzUsuń