Zapowiedzi wydawnicze na styczeń 2022

Rok 2022 ruszył już pełną parą. Podobnie jak wydawnictwa, które postanowiły rzucić głodnym książek czytelnikom cudowne premiery na styczeń. Jak co miesiąc, teraz również zrobiłam szybki przegląd i wybrałam kilka tytułów wartych uwagi (oczywiście, moim skromnym zdaniem). :)

Pamiętajcie, że chcąc przejść do strony Wydawnictwa konkretnej książki, wystarczy kliknąć na zdjęcie okładki. 


PREMIERA 25.01.2022

David Selig od dzieciństwa ma zdolności telepatyczne. Bez trudu czyta w myślach innych ludzi i poznaje ich najgłębiej skrywane sekrety. Z czasem jednak dochodzi do wniosku, że ten dar jest zarówno narzędziem władzy, jak i przekleństwem. Wkraczający w wiek średni, coraz bardziej wyalienowany Selig nie potrafi nawiązać normalnych związków z ludźmi. Ledwo wiąże koniec z końcem, utrzymując się z pisania prac semestralnych dla studentów. Jest coraz bardziej zniesmaczony tym, co dzieje się w Ameryce. Na domiar złego odkrywa, że jego cudowny dar zaczyna z niewiadomego powodu zanikać…


PREMIERA 18.01.2022

Leto Atryda, książę Kaladanu i ojciec Muad’Diba. Wszyscy wiedzą o upadku i wzlocie jego syna, natomiast niewiele wiadomo o nim, spokojnym władcy Kaladanu, i jego partnerce, ani o tym, jak książę niewiele znaczącej planety zaskarbił sobie względy imperatora i wzbudził gniew rodu Harkonnenów, wchodząc na drogę, która przywiodła go do śmierci. Oto ta historia. 
Leto cierpliwie i wiernie służy Tronowi Złotego Lwa. Podczas gdy inni spiskują i knują, książę Kaladanu działa. Ale jego potężni wrogowie uważają, że zanadto wyrasta ponad swój stan i że ród Atrydów osiąga zbyt wysoką pozycję. Otoczony przez niewidzialnych wrogów Leto musi zdecydować, czy ciężar powinności i honoru jest wart ceny jego życia, rodziny i miłości.


PREMIERA 13.01.2022

Szósty tom romantycznej serii o rodzinie Ravenelów. 
Magnat kolejowy Tom Severin jest wystarczająco bogaty i potężny, by móc zaspokoić każde swoje pragnienie. Wszystko i wszyscy są na jego rozkazy, znalezienie żony nie powinno więc stanowić problemu. Niestety, rzeczywistość okazuje się o wiele bardziej skomplikowana - jego wybranka, lady Cassandra Ravenel, piękna i bystra arystokratka, jest zdeterminowana, by wyjść za mąż z miłości. Tylko że to uczucie jest jedyną rzeczą, jakiej nie może jej dać… 
Chociaż bezwzględny Tom Severin niewątpliwie zainteresował Cassandrę, to życie u jego boku w świecie, gdzie liczy się jedynie wygrana, nie jest już tak zachęcającą wizją. Gdy jednak reputacja dziewczyny legnie w gruzach, propozycja mężczyzny okazuje się wybawieniem. Severin jest pewien, że zdobył to, czego chciał – ale czy na pewno? Jest jedna lekcja, której jeszcze musi się nauczyć od swojej narzeczonej: nigdy nie lekceważ rodziny Ravenelów. 
Pogoń za ręką Cassandry może niedługo dobiec końca... ale pogoń za jej sercem dopiero się zaczyna.


PREMIERA 13.01.2022

Kiedy twoje dziecko nie jest w stanie spojrzeć ci w oczy, czy oznacza to, że jest winne najgorszej zbrodni? 
Nastoletni Jacob Hunt cierpi na zespół Aspergera, czyli łagodną postać autyzmu. Nie umie czytać sygnałów społecznych ani wyrażać swoich myśli i uczuć. Na pierwszy rzut oka to zupełnie normalny, inteligentny i elokwentny chłopak, jednak każde odstępstwo od codziennej rutyny, każda zmiana w ustalonym porządku dnia może wytrącić go z równowagi. Nieważne, czy chodzi o zbyt jasne światło, dotyk obcej osoby, szelest zgniatanego papieru, pomarańczowy kolor, czy nieodpowiednią konsystencję płatków śniadaniowych z mlekiem – Jacob potrafi wpaść w furię z byle powodu. Ma też, jak wielu młodych ludzi z zespołem Aspergera, obsesyjne zamiłowanie do jednej, specjalistycznej dziedziny – w jego przypadku jest to analiza kryminalistyczna. Chłopak pojawia się w miejscach, gdzie policja prowadzi śledztwo, instruuje detektywów, co należy robić… a do tego najczęściej ma rację. 
Gdy policja znajduje zwłoki jego prywatnej instruktorki umiejętności społecznych, Jacob sam staje się obiektem zainteresowania detektywów. Wszystkie charakterystyczne cechy zespołu Aspergera: unikanie kontaktu wzrokowego, impulsywność, dystans fizyczny, w oczach policjantów mogą być równoznaczne z przyznaniem się do winy. Jacob niespodziewanie zostaje oskarżony o morderstwo. 
„W naszym domu” to wspaniała, poruszająca opowieść o samotnym świecie dziecka z zespołem Aspergera i o tym, co przechodzi jego rodzina: o nieustannym strachu i walce na burzliwym morzu rodzicielskich zmagań, o głębi matczynej miłości. Jodi Picoult, pisząc o chłopcu dotkniętym autyzmem, uczy nas współczucia i zrozumienia dla ludzi cierpiących na schorzenie, które w każdej sytuacji nieuchronnie stawia ich poza nawiasem społeczeństwa. Zadaje jednocześnie trudne pytania o to, jak odnosimy się do tych, którzy są inni, i czy oczekujemy od nich, że będą przestrzegać naszych reguł. Opisuje nasz system prawny – dobry dla ludzi, którzy potrafią się porozumiewać w określony sposób, ale zdecydowanie gorszy dla tych, którzy nie posiadają tej umiejętności.PREMIERA 14.01.2022

Zwycięstwo w Otchłani okazało się tylko wygraną bitwą. Wojna wciąż trwa, a dzieci zwycięzców muszą stanąć do kolejnego starcia. 
Przepowiednia kości popchnęła Olive na zupełnie nową ścieżkę. Stając ramię w ramię z wojownikami sharum, odkrywa wielką moc drzemiącą we własnej, podwójnej naturze. A każdego ranka, po nocy pełnej krwi i śmierci, doświadcza prawdziwej radości życia. Zagrożenie jest jednak coraz bliżej, a dławiąca pętla niebezpieczeństwa zaciska się wokół wszystkich, których kocha. 
Darin i Selene, Arick i Rojvach, Olive i Kaji - każdemu z nich pisany jest los, który ciężko będzie udźwignąć. Każde z nich buntuje się przeciwko przeznaczeniu i każde będzie musiało odnaleźć własną drogę a potem kroczyć nią z podniesionym czołem. Waszak dzieci muszą dźwigać sławę ojców razem z własnym brzemieniem.


PREMIERA 26.01.2022

Styczniowa letnia noc to debiutancka powieść Miki Modrzyńskiej. 
Co zrobić, gdy nagle rzuci cię chłopak, z którym rok temu się zaręczyłaś? Płakać? A może przyjąć zaproszenie przyjaciółki i polecieć do… Nowej Zelandii? Sylwester – dobry początek. Zuza błyskawicznie odkrywa uroki nowego świata, zwłaszcza że towarzyszy jej niezwykle przystojny Simon. Prawdziwe życie na Antypodach poznaje, podejmując pracę opiekunki dzieci. Niepokoi ją tylko tajemnicza przeszłość chłopaka. Czy Zuzę czeka kolejny zawód? Pasjonująca i gorąca historia o miłości i odkrywaniu siebie, dzięki której przeniesiesz się na drugi koniec świata…


PREMIERA 26.01.2022

Gorący współczesny romans o bohaterach, którzy pokonują swoje lęki i ograniczenia. Andi Lockley, autorka bestsellerowych horrorów i podkastu kryminalnego, uważa, że świat jest przerażający i niebezpieczny. Dlatego zawsze pamięta o zaryglowaniu drzwi, a w torebce nosi pojemnik z gazem pieprzowym. Na domiar złego jej nowy sąsiad jest złowieszczo ponury i hałasuje w środku nocy…
 Były strażak Hill Dawson nie może spać. Po tym, jak został ciężko ranny podczas akcji ratunkowej, musi uporać się ze swoimi emocjami. Hill czuje, że utknął w martwym punkcie, próbuje więc się pozbierać i wymyślić, co ma zrobić dalej ze swoim życiem. Nie może dopuścić do tego, by rozpraszała go ładna rudowłosa dziewczyna mieszkająca za ścianą. 
Kiedy jednak ktoś włamuje się do mieszkania Andi, Hill nie może się powstrzymać przed odegraniem bohatera. Wkrótce między dwojgiem bohaterów tworzy się krucha więź. To, co zaczęło się jako sąsiedzka znajomość, może stać się czymś więcej, o ile Andi i Hill przezwyciężą swój strach i odzyskają zaufanie do samych siebie… i miłości.


PREMIERA 26.01.2022

Parafraza losów Romea i Julii w Szanghaju na początku XX wieku. Wojna gangów i wynurzający się z głębin rzeki potwór. Pełna gwałtownych uczuć opowieść o zakazanej miłości i walce o władzę. 
W migotliwym Szanghaju budzi się monstrum. Otwiera oczy w głębinach rzeki Huangpu i rozwiera szczęki, aby posmakować cuchnącej krwi, która sączy się do wody. Smugi czerwieni ślizgają się po nowoczesnych ulicach starożytnego miasta; oplatają bruk siecią jak naczynia krwionośne, aż w końcu kropla po kropli ściekają do wody, wlewając esencję życia miasta do paszczy z innego świata. Gdy noc staje się jeszcze ciemniejsza, potwór wznosi się w górę i wreszcie wynurza się z fal leniwie jak zapomniane bóstwo. Kiedy podnosi łeb, widzi wiszący nisko opasły księżyc. Oddycha. Prześlizguje się bliżej. 
Szanghaj, rok 1926. Juliette Cai i Roma Montagow są szykowani na przywódców dwóch zwalczających się gangów. Cokolwiek łączyło ich w przeszłości, ustąpiło miejsca goryczy i nienawiści… A kiedy gangsterskie porachunki osiągają punkt kulminacyjny, w mieście szaleje zaraza, a jego mieszkańców zaczyna ogarniać panika. Zwłaszcza że w głębinach rzeki Huangpu czai się… potwór. Śmierć zbiera obfite żniwo, zaś Juliette i Roma muszą zapomnieć o tym, co ich dzieli, i zacząć działać razem. Jeśli wspólnie nie powstrzymają panującego wokół chaosu, miasto, którym mogliby rządzić, zniknie z powierzchni ziemi.


A na jakie książki Wy czekacie? Koniecznie dajcie znać w komentarzach! :)


23 komentarze:

 1. Sporo nowości od wydawnictw. Jest w czym wybierać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety nie ma tu żadnego tytułu, który odpowiadałby moim ulubionym gatunkom, czyli kryminał, thriller i horror, ale jest sporo ciekawych historii 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe propozycje :) Mam nadzieję, że którąś z nich uda mi się przeczytać

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja bardziej w obyczaj lub romans 😉

  OdpowiedzUsuń
 5. Mika Modrzyńska - znajoma blogerka. Pozdrawiam serdecznie, dużo świetnych rzeczy wydawniczych :-) .

  OdpowiedzUsuń
 6. Na nic specjalnie nie czekam w styczniu. Wiem tylko, że premierę ma w tym miesiącu "Willa, dziewczyna z mrocznej jamy" :)

  OdpowiedzUsuń
 7. W naszym domu to piękna książka. Cieszę się, że została wznowiona.

  OdpowiedzUsuń
 8. To jest ten moment kiedy zastanawiam się nad przestaniem zbierania Diuny. Niby mam wszystko i głupio teraz skończyć, ale mam wrażenie, że wyrzucam pieniądze w błoto.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja najbardziej czekam na książkę ,,a może ty i ja''.

  OdpowiedzUsuń
 10. "A może ty i ja" brzmi jak coś dla mnie ;).
  "W naszym domu" z kolei czytałam wiele lat temu, poruszająca książka, podobnie jak inne powieści tej autorki...

  OdpowiedzUsuń
 11. W tym miesiącu pojawi się naprawdę dużo ciekawych książek! :D Mnie z listy najbardziej ciekawi "Styczniowa letnia noc" oraz Diuna :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Spory wybór, ale tym razem nie widzę nic dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 13. W styczniu nie czekam na żadną i bardzo dobrze, bo z grudnia zostało mi mnóstwo na czytniku + kupiłam trochę staroci, więc jest nadzieja, że stosik hańby nie urośnie za bardzo xd

  OdpowiedzUsuń
 14. Szczerze mówiąc w styczniu nie czekam, a spokojnie sobie nadrabiam. Właśnie skończyłam "Echa przyszłych wypadków" Islingtona i aaaa... Było super! :D

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie czekam na konkretną książkę, ale jest tyle ciekawych nowości, że na pewno coś dla siebie wybiorę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Chętnie przeczytałabym książkę "W naszym domu" :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Musze w końcu zacząć czytać Diunę. Póki co nowości nie oczekuję bo mam za duże zaległości książkowe i tak :D

  OdpowiedzUsuń
 18. Jest w czym wybierać :) Polecam także nowość "Sumienie". Idealna dla fanów kryminalnych klimatów.

  OdpowiedzUsuń
 19. Zbyt dużo książek wychodzi i za mało czasu, żeby je przeczytać :D

  OdpowiedzUsuń