Recenzja [264] - Kruche serce

 
PREMIERA 22.03.2023

Fragile heart to druga i ostatnia zarazem część cyklu Scarlet Luck, autorstwa Mony Kasten. Lonely heart wspominam jako niezwykle emocjonalną, słodko-gorzką historię, od której ciężko było się oderwać i która czarowała każdą stroną (jeśli chcecie wiedzieć więcej, to zapraszam do zerknięcia na recenzję → o, tutaj).

W drugim tomie autorka również przedstawia fabułę z dwóch perspektyw. Pierwsza należy do Rosie Heart, która po niespodziewanym "zniknięciu" Adama, mierzy się z samotnością oraz porzuceniem. I musi pozbierać się naprawdę szybko, ponieważ ciągle traci na oglądalności swojego programu muzycznego, w czym nie pomaga fala hejtu opanowująca Internet. Rosie przedstawiana jest jako najgorsza, najbrzydsza i najohydniejsza postać showbiznesu...
 
Z kolei Bestia, czyli Adam Singer, perkusista zespołu Scarlet Luck, wraca z kilkumiesięcznego odwyku. Chłopak jest zagubiony, przerażony nadchodzącymi zmianami, a także zmotywowany, by już nigdy więcej nie sięgnąć dna. By nie sięgnąć po kieliszek. Sęk w tym, że w jego myślach nagminnie przewija się pewna Rosie...

Czy Adam i Rosie znajdą wymarzony spokój? Czy zostaną wyleczeni z własnych lęków? Co się stanie, jeśli wreszcie się spotkają?

Fragile heart Mony Kasten to elektryzująca, emocjonująca przeprawa w głąb serc dwóch zagubionych osób. Podczas śledzenia losów bohaterów czytelnik nagminnie mierzy się ze smutkiem, rozgoryczeniem, ale również nadzieją na lepsze zakończenie. Historia dosłownie porywa i nie puszcza aż do ostatniej strony. 

Dzięki dwóm perspektywom czytelnik dostaje lepszy obraz sytuacji, a także dokładniejszy wgląd w głowę Adama i Rosie. Jest w stanie kompletnie zrozumieć ich zachowanie, które z innej strony mogłoby wydać się zupełnie nielogiczne. Całokształt sprawił, że niezwykle się z nimi zżyłam i kibicowałam im przez całą wyboistą drogę.

We Fragile heart cudowne jest to, że autorka nie boi poruszać się trudnych tematów. Bohaterowie mierzą się z depresją, lękami przed dotykiem, czy z uzależnieniem od alkoholu. Sprawia to, że książka staje się bardziej wartościowa. I piękna, ponieważ udowadnia, że problemy spotykają każdego człowieka, nawet, a może zwłaszcza, tego najbogatszego, sławnego i wystawionego na opinię innych ludzi. Autorka dodatkowo pokazuje, jak negatywnie na twórców wpływa hejt w Internecie. 

Fragile heart opowiada przepiękną historię o miłości dwóch zagubionych serc. Mona Kasten wplata w opowieść muzykę, co z kolei budzi ogromną nadzieję. Fragile heart to niezwykle emocjonalna przeprawa, z charakternymi bohaterami nie bez wad, mających problemy psychiczne i mierzących się z trudami życia. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam! :)

9/10

Fragile heart
Mona Kasten
Wydawnictwo Jaguar
Warszawa 2023
Stron: 440 

← Lonely heart


Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu

14 komentarzy:

 1. Po takim poleceniu mam wielką ochotę zajrzeć do tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę nadrobić pierwszą część.

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedzi
  1. Myślę, że większości by się spodobało. :)

   Usuń
 4. Mony Kasten jeszcze nie czytałam, ale słyszałam dobre opinie o jej książkach. Mam nadzieję, że znajdę czas, bo zachęciła mnie Twoja opinia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę, a Mona cię nie zawiedzie - gwarantuję. :)

   Usuń
 5. Mam w planach te książki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Co do książki jeszcze nie wiem, ale psiak mnie rozkłada na łopatki ;)

  OdpowiedzUsuń