Zapowiedzi wydawnicze listopada 2022

 

Niebawem kolejny miesiąc jesieni, co mnie cieszy, bo oznacza, że coraz bliżej święta! A co za tym idzie - świąteczne książki wkupią się w moje łaski. Specjalnie czekam na ich czytanie na grudzień, co by lepiej poczuć zimowy klimat. A jak jest z wami? Też czekacie na okres przedświąteczny, żeby po nie sięgnąć, czy czytacie je przez cały rok? 

No, dobrze. Nie przyszłam, by opowiadać wam o świątecznych propozycjach, ale przedstawić książki, które ukażą się w listopadzie!
PREMIERA 18.11.2022

Gdy w mieście Guile giną dwaj młodzi mężczyźni, zaskakujący rozwój wypadków rzuca Decimusa Fate i Opiekuna do rozpaczliwej walki o życie. Czarownice, mroczni zabójcy czy potwory zamieszkujące labirynt podziemnych tuneli - to wszystko tylko preludium. Podążając za prawdą i rozwiązaniem zagadki przyjdzie im bowiem stanąć twarzą w twarz z osławionym Rzeźnikiem z Guile. 
Ale kto wie, czy znacznie większe zagrożenie nie czai się znacznie bliżej domu. Gdzieś, gdzie ucieczka z więzienia i zabójstwo prominentnego maga zdają się tylko drobnymi zdarzeniami dnia codziennego w wielkim portowym mieście. Codzienność jednak, zwłaszcza codzienność niezwykłych ludzi, stanowi często wstęp do wydarzeń, które wstrząsną posadami świata. Ale to, zazwyczaj, okazuje się dużo, dużo później. I o wiele za późno.PREMIERA 23.11.2022

Superbohater ze ściany wschodniej powraca. Nieświeża onuca upchnięta w filcowo-gumowym kamaszu odciśnie swe piętno na obliczu świata (i na niejednej bardackiej gębie). 
Bagnet wyciągnięty zza cholewy utoczy znów wrażej juchy, a aparatura w piwniczce radośnie wybulgocze melodię do taktu. 
Czas rozgarnąć ziemniaki w kopcu i powybierać granaty. Strzeżcie się, pekaesem z Chełma nadjeżdża on: pocieszyciel strapionych, bat na namolnych, mistrz kołka i linki hamulcowej - Jakub "Mroczna uszanka" Wędrowycz.
PREMIERA 09.11.2022

Nowela ze świata Heartstoppera, napisana jeszcze przed komiksem, z czarno-białymi ilustracjami autorki. This Winter to nowela z uniwersum Heartstoppera, napisana... przed Heartstopperem. Kilka godzin z życia Charliego Springa, Nicka Nelsona, Tori i Oliviera – oraz ich bliskich. Opowieść o miłości, rodzinie i trudnościach w nazywaniu rzeczy po imieniu. 
Boże Narodzenie to czas, który spędzamy z rodziną. W rodzinie Springów nigdy nie było to łatwe. Tym bardziej w tym roku, kiedy do stałych problemów i obowiązkowego konfliktu między dziadkami, dochodzą problemy ze zdrowiem Charliego. Świąteczny posiłek przy wspólnym stole to przecież idealny moment, by nagromadzone we wszystkich emocje wybuchły... Czy święta podzielą rodzinę Springów, czy może połączą ich na nowo?
PREMIERA 23.11.2022

Minęły dwa miesiące, od kiedy Mojrów uwolniono z kart, Legenda zagarnął dla siebie tron, a Tella odkryła, że chłopiec, w którym się zakochała, tak naprawdę nie istnieje. Teraz musi zdecydować, czy zaufa Legendzie, czy dawnemu wrogowi. 
Po odkryciu sekretu, który postawił jej życie na głowie, Scarlett będzie musiała dokonać niemożliwego, Legenda zaś stanie przed wyborem, który na zawsze go zmieni. 
Caraval się skończył, ale rozpoczęła się bodaj najtrudniejsza z wszystkich rozgrywek, w której stawką są ludzkie losy, imperia i serca. Tym razem nie ma widowni, tylko ci, którzy zwyciężą, i ci, którzy stracą wszystko. 
Witajcie, witajcie w Finale. Każda gra musi się przecież kiedyś skończyć…
PREMIERA 23.11.2022

Jaki jest Przepis na mordercę? Co kryje umysł zbrodniarza? Co skłania kogoś do zabijania? I jak możemy go powstrzymać? Poznajcie fascynujące kulisy pracy pierwszej generacji profilerów kryminalnych. 
Pionierskie badania pielęgniarki Ann Wolbert Burgess dotyczące napaści na tle seksualnym przyciągnęły uwagę FBI i sprawiły, że od końca lat siedemdziesiątych XX w. Burgess przez dwie dekady współpracowała z rozwijającą się w Akademii FBI Jednostką Nauk Behawioralnych.

A Wy na jakie książki czekacie w listopadzie?*wszystkie opisy pochodzą ze stron wydawnictw

21 komentarzy:

 1. Ja czytelniczo mam już zaplanowany cały listopad, ale nowości zawsze kuszą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli ile przewidujesz książek, które przeczytasz w listopadzie? :)

   Usuń
 2. W listopadzie przeczytałem 4 książki, w tym e - booka. Powyższe są interesujące, ale mam w planach drugą część e - booka Lutany i biblioteczne. Pozdrawiam Ew :-) .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W listopadzie? W sensie w jeden dzień? :P Chyba chodziło ci o październik. :P

   Usuń
 3. Właśnie zabrałam się za "Legendę", generalnie najbardziej czekam na najnowszą książkę Macieja Siembiedy "Kołysanka" oraz na Olę Tyl.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czekam więc na recenzję z wrażeń po przeczytaniu "Legendy"!

   Usuń
 4. Mam informację dla Agnieszki Kaniuk - nie mogę wejść na Twojego bloga Agnieszko, pozdrawiam, zawiesza mi laptopa na nim : / .

  OdpowiedzUsuń
 5. Wybrałaś ciekawe nowości. Ja aktualnie czekam przede wszystkim na kilka wznowień i nowości z wydawnictwa Mag.

  OdpowiedzUsuń
 6. Od siebie polecam także Dotyk twoich dłoni Wioletty Piaseckiej, który ma już jutro swoją premierę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Polecam także Dotyk twoich dłoni Wioletty Piaseckiej.

  OdpowiedzUsuń
 8. Różne tytuły planuję przeczytać w tym miesiącu, ale jeszcze nie wiem, w jakiej kolejności i czy nie zdecyduję się ostatecznie na inne :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hah, czasami tak bywa, że jednak sięgamy po zupełnie inne tytuły niż pierwotnie zamierzaliśmy. :)

   Usuń
 9. Ciekawe zapowiedzi. Ja już czekam na 2 książki (popularnonaukowa i zbiór opowiadań), a co do reszty... Zobaczymy. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Caraval prezentuje się ciekawie

  OdpowiedzUsuń
 11. Akurat nie mam chęci na poznanie żadnej z tych książek. Czekam za to na "Galateę" od Madeline Miller i nową książkę Tess Gerritsen :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem, trochę mijamy się co do gustów czytelniczych. :)

   Usuń
 12. Nie czytałam jeszcze Decimusa, ale to wymagałoby nadrobienia poprzednich części, no i oczywiście czekam na Finał. Z innych książek w sumie chyba nie mam takiego must read tu i teraz, ale zaciekawiło mnie jeszcze This poison heart. ;)

  OdpowiedzUsuń